چگونه به اکسپلور وارد شویم

چگونه به اکسپلور وارد شویم

یکی از سوالاتی که ذهن همه افرادی که در اینستاگرام فعالیت میکنند این است که چگونه به اکسپلور وارد شویم؟

اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین مکان ها برای معرفی بهتر کسب و کار و جذب فالوور ارگانیک است، در واقع با قرار گرفتن پست های شما در اکسپلور اینستاگرام، باید منتظر جذب زیاد فالوور باشید.

ما در این مطلب، برایتان توضیح می‌دهیم چگونه میتوانید به اکسپلور وارد شوید و با مخاطبانتان از این راه ارتباط برقرار کنید، چگونه نرخ تعامل کاربران (Engagement) صفحه‌ی خود را افزایش دهید و در نهایت به نتایج ارزشمندی در اینستاگرام دست پیدا کنید.

اکسپلور اینستاگرام به بیان ساده

اکسپلور اینستاگرام (Explore) صفحه‌ای است که پست‌هایی از کلیه صفحات سراسری اینستاگرام(چه آن‌هایی که را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) برایتان نمایش خواهد داد. این پست‌ها طبق فعالیت‌های قبلی شما انتخاب می‌شوند و از الگوریتم‌هایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است پیروی می‌کنند،و معمولا به رفتار شما و مخاطبین و علایق شما نیز مرتبط است البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستان‌تان را نیز زیر نظر می‌گیرد.

تمام تلاش اینستاگرام در بخش اکسپلور نمایش پست های مورد علاقه کاربر و افزایش حضور کاربران در اینستاگرام است. تب اکسپلور اینستاگرام بر اساس الگوریتم علاقه مند سازی مشتری فعالیت می کند. با توجه به این موضوع صد البته عملکرد اینستاگرام محتوای صفحه اکسپلورر بر اساس موارد زیر بارگذاری می شود.

  • بر اساس عکس هایی که لایک کرده اید.
  • بر اساس اکانت هایی که با آنها تعامل دارید.
  • بر اساس پست هایی که سیو کرده اید.
  • بر اساس ویدیو هایی که مشاهده کرده اید.
  • بر اساس افرادی که فالو کرده اید.
  • بر اساس حساب کاربری که مشاهده کرده اید.

 

علاقه مندی مخاطبین خود را رصد کنید

بررسی کنید که مخاطبین سابق شما به چه موضوع هایی علاقه مند هستند که با کسب و کار شما اشتراکاتی دارد. روی اشتراکات تمرکز کنید و مخاطبین جدیدخود را بر اساس سبک فعالیت خود جمع آوری کنید.

هشتگ های مرتبط انتخاب کنید.

هشتگ ها یکی از بهترین روش های جذب تعامل مخاطبین در اینستاگرام برای شما هستند. هشتگ ها کمک می کنند با توجه به علاقه مخاطبین پست شما در اکسپلور آنها به نمایش گذاشته شود. همچنین برخی مخاطبین هشنگ های مورد علاقه خود را نیز فالوو می کنند که این مورد هم خودش مزید بر علت است که چرا باید از هشتگ هادر پست های خود استفاده کرد.

 

ایجاد تعامل با کاربران پیج

یکی دیگر از نکات مهم برای ورود به اکسپلور اینستاگرام تعامل با کاربران است. تلاش کنید باعث ایجاد نظر زیر پست های خود شوید. سوال بپرسید که جواب بدهند، نظر بخواهید و مهم تر از همه با پاسخ دادن به نظرات کاربران و با تایید یا نظر دادن به کامنت کاربران زیر پست های خود نشان بدهید کاربران خود را می بینید. شما می توانید کامنت تک تک کاربران خود را لایک کنید و حتی به کامنت های اسپم اکانت های تجاری دیگر نیز به سبک خودتان پاسخ دهید. افزایش بیشتر تعامل کاربران خصوصا در دقایق اولیه انتشار پست می تواند به ورود پست شما به صفحه اکسپلور اینستاگرام کمک کند.

با پیج های قدرتمند تعامل داشته باشید

پاور لایک یا همان لایک قدرتمند یکی از روش های مرسوم برای کمک کردن پیج ها به یکدیگر است. لایک شدن پست شما توسط پیج های با حجم مخاطب بالا می تواند امکان دیده شدن پست شما به کاربران آن پیج را به شدت بالا ببرد. راه مرسوم در بین اینستاگرامر ها لایک اشتراکی است.

مدیران پیج ها با هم وارد تعامل می شوند و پست های همدیگر را در لحظه انتشار لایک می کنند و همین امر که به پاور لایک – power like معروف است موجب افزایش تعامل پیج شما و احتمالا ورود پست شما به اکسپلور اینستاگرام است.

محتوای با کیفیت برای مخاطب خود بسازید. کیفیت کار خودش را می کند اصلا به تعداد مخاطبین و فالورها دقت نکنید به مرور زمان با تولید محتوای با کیفیت نتایج مطلوب برای شما اتفاق می افتد.