هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام

هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام

قبل از اینکه بخواهیم با اصول هشتگ گذاری صحیح در اینستاگرام آشنا شویم بهتر است در ابتدا به معرفی هشتگ و کاربرد آن در شبکه های اجتماعی بخصوص اینستاگرام بپردازیم،خیلی از ما آشنایی لازم راجع به کاربرد و مزایای استفاده‌ی دقیق ازهشتگ ها را نداریم. هشتگ‌ها تنها یک کلمه برای اطلاع رسانی بی دلیل نیستند بلکه می‌توانند آینده‌ی کسب‌ و‌کار شما را تحت تاثیر قرار دهند و گاها آن را تضمین و تثبیت کنند، همانطور که می دانید هشتگ گذاری در اینستاگرام دو کاربرد اساسی دارد، یکی اینکه انگیزه شما از گذاشتن عکس را نشان می دهد و دوم اینکه گذاشتن هشتگ در اینستاگرام روی محتوای انتشار داده شده(تصویر، ویدیو) به شما در پیدا شدن راحت در اینستاگرام کمک می کند.در این مقاله تصمیم داریم در خصوص هشتگ گذاری و نحوه گذاشتن صحیح هشتگ در اینستاگرام صحبت کنیم.

هشتگ و کاربرد آن

هشتگ گذاری در اینستاگرام به روشی برای دسته بندی پست ها با کلمات کلیدی گفته میشود. هشتگ در واقع به عنوانی  برای پیدا کردن محتوای شما در اینستاگرام اطلاق میگردد. گذاشتن هشتگ روی محتوا در واقع به راحت کردن جستجو محتوای منتشر شده  شما برای افرادی که آن محتوا برای آنها جذاب است کمک میکند.همانطور که می دانید کاربران می توانند علاوه بر جستجو نام کاربری ، تگ ها (هشتگ) را نیزجستجو کنند و گذاشتن هشتگ در اینستاگرام به شما کمک می کند تا محتوایی که در اینستاگرام منشتر میکنید  در معرض دید کاربران علاقه مند به آن محتوا قرار گیرد، تا اینجا در خصوص هشتگ ها و کاربر آن در اینستاگرام اطلاعاتی پیدا کردید در ادامه به انواع هشتگ ها و نحوه کار کردن و جذب بهتر مخاطب اشاره میکنیم.

انواع هشتگ ها در اینستاگرام

هشتگ های برند

بیشتر هشتگ های استفاده شده در اینستاگرام از این دسته هستند.این هشتگ ها معمولاً به کسب و کار و فعالیت شما در اینستاگرام مربوط هستند مانند:نام شما، نام محصولات، نوع خدمات، موضوع محتوا و …  از مزایای بارز این هشتگ ها که اختصاص به شما دارد دادن آمار صحیح از نوع برند شما و یا حتی کمپین تبلیغاتی مربوط به برند شما می باشد، بعنوان مثال شما میتوانید وضعیت کمپین تبلیغاتی مورد نظر خودتان را با هشتگی مرتبط با آن جستجو کنید و یا اینکه برای تحلیل محبوبیت برند خودتان میتوانید آن را ابزار های های تحلیل شبکه اجتماعی آنالیز کنید. برای مثال از آن‌ها بخواهید زمانی که از محصول شما استفاده می‌کنند از آن عکس یا فیلم بگیرند و آن را با هشتگ شما به اشتراک بگذارند.

هشتگ های عمومی

هشتگ های عمومی اینستاگرام در این دسته قرار میگیرند و لزوما استفاده آنها تبلیغات و بازاریابی نیست. برای مثال هشتگ هایی با عنوان instafood# از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و هیچ کدام توسط شرکت و یا برند خاصی استفاده نمیشوند و فقط برای مشاهده . جذب بیشتر مخاطب مورد استفاده قرار میگیرند.

هشتگ های ترند

زمانیکه یک محتوا و یا یک موضوع در بین کاربران محبوبیت پیدا میکند و یا یکی از چالشهای روز اجتماع در بین مخاطبین شبکه های اجتماعی محبوب میشود به آن اصطلاحا ترند گفته میشود.هشتگ های ترند معمولا بین چند ساعت و یا حتی تا چند روز دوام دارند بنابراین اگر هشتگ محبوبی را پیدا کردید که با نام کسب و کار شما مرتبط بود هرچه زودتر تا زمانیکه محبوبیتش از بین نرفته از آن در پست هایتان استفاده کنید.اینکار باعث میشود مخاطبان هدفتان با برند شما به سرعت آشنا شوند.همچنین به مناسبت های خاص مانند عید نوروز توجه ویژه داشته باشید. شما با استفاده از هشتگ‌ های مرتبط با این ایام و ارائه‌ی پیشنهادات ویژه می‌توانید برند خود را به سرعت معرفی کنید.

باید و نباید ها در استفاده از هشتگ

همانطور که توجه فرمودید استفاده از هشتگ در اینستاگرام بسیار آسان است اما فراموش نکنید که نباید در استفاده از آنها زیاده روی کنید و حتما باید برخی نکات را در استفاده از آن ها در نظر بگیرید.

الزام های هشتگ ها

از کلمات خاصی در هشتگ هایتان استفاده کنید
هرچقد هشتگ های شما شامل کلمات خاصتری باشند مخاطب های هدفمندتری راهم جذب خواهید کرد و نتیجه تمام اینها دیده شدن بیشتر پست های شماست.غالبا کسب و کارها با توجه به موضوع محصول و یاخدماتشان از ۱ یا ۲ هشتگ همیشگی در پست هایشان استفاده میکنند.
بنابراین اگر شما هم قصد به اشتراک گذاشتن پست‌های مرتبط با کسب‌ و‌کار خود را دارید بهتر است که یک یا چند هشتگ اختصاصی برای خودتان درست کرده و در کنار هشتگ‌ های دیگر از آن‌ها استفاده کنید.

نباید ها در هشتگ گذاری

از استفاده از هشتگ های نامربوط پرهیز کنید.
گاها بعضی از برندها برای اینکه بیشتر دیده شوند و مورد توجه قرار بگیرند هر هشتگ های معروف و محبوبی برای پست هایشان استفاده میکنند.اینکار زمانی موثر واقع میشود که شما از هشتگ محبوب و مرتبطی استفاده کرده باشید. در غیر اینصورت پست شما بعنوان اسپم تشخیص داده میشود و این موضوع در بلند مدت باعث کم شدن تعداد فالوئرهای شما میشود.

در هشتگ گذاری زیاده روی نکنید
یکی از مسائل مهمی که در هشتگ گذاری میتواند مشکل ساز شود هشتگ کردن بیش از اندازه کلمه هاست. این کار نه تنها شمارا در بین مخاطبینتان محبوب نمیکند بلکه سبب میشود شبکه ها اجتماعی هم شمارا به عنوان اسپم شناسایی کنند.زیاده روی کردن در استفاده از هشتگ ها دقیقا مانند زیاده روی در استفاده از تگ هاست. همچنین، اگر در پست‌های شبکه اجتماعی خود بدون هیچ متن یا محتوایی تنها از هشتگ استفاده کنید شبکه اجتماعی مربوطه شما را به عنوان اسپم شناخته و اهمیت چندانی به پست شما نخواهد داد.

هشتگ گذاری رقبا خود را بررسی کنید

در این مرحله باید به پیدا کردن هشتگ های خاص صنعت خود تمرکز نمایید. این‌ هشتگ ها اساساً هشتگ‌هایی هستند که توسط نام‌های تجاری مشابه و رقبای مستقیم شما استفاده می‌شوند. شما می‌توانید از این هشتگ ها برای کمک به وضعیت محتوا و حساب کاربری خود استفاده کنید.

برای الهام گرفتن از هشتگ هایی که واقعاً به توسعه اینستاگرام شما کمک می‌کند، حساب‌های کاربری همکاران خود و پست‌های اخیر آن‌ها را مشاهده کنید. و بررسی نمایید که آن‌ها از کدام هشتگ خاص صنعتی استفاده می‌کنند، تا شما نیز بتوانید آن را در نام تجاری خود اعمال نمایید. این هشتگ‌ها را تا حد ممکن یادداشت کنید تا بتوانید آن‌ها را بعداً ارزیابی کرده و از موارد مناسب در پست‌های آینده خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هشتگ‌های معروف و مرتبط، به‌طور مرتب تغییر می‌کنند، بنابراین مهم است که لیست هشتگ های خود را تا آنجا که امکان دارد، به‌روز کنید.